DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

G.Sidorov

Sidorov - odpovědi na otázky (1) (aktualizováno)

K přiblížení názorů Sidorova a jako alternativní pohled k těm, které zde už byly zveřejněny - odpovědi na otázky, které zveřejnil G.Sidorov na svých stránkách. První část jsou odpovědi "vedunii" z Petrohradu, druhá jsou odpovědi různým lidem.

 

Otázka: - proč píšete jen o třech vyšších stavech-kastách a navíc stavíte ruské stavy po principu pyramidy, ačkoliv všechny způsoby našich předků, včetně státnických, byly postaveny podle principu Kola? Potvrzení: veče - obecně princip kruhového a rovnoprávného řízení, kde je v základu kruh mužu, přijímajících rozhodnutí tak dlouho, dokud se nenajde řešení přijatelné pro všechny a kde odpovědnost se dělí rovným dílem, i když v době války se vláda předávala do rukou jednoho knjaza-vojevůdce, jak jste správně poznamenal...

Odpověď: Váš problém je v tom, že jste daleko nejen od orianské tradice, ale i od védické staroruské, i dokonce od pozdně pohanské tradice. Abyste mě pochopila, pročtěte si práce Platóna, konkrétně o ideálním státě. Kde velký Platón vysvětluje, že každý stav-kasta se v duchovní úrovni silně odlišuje jeden od druhého. Co je dostupné filozofům, to je nedostupné pracujícím. A co je dostupné žrecům, to je nedostupné filozofům. Ve vaší hlavě jsou všechny tři stavy smíchány. A rozhodnutí - to, co vy nazýváte Kolo, se přijímá ne z pozice vysokého vědění a ducha, ale s pozice hlasování. V tom je tragédie naší doby, kde sto hlupáků přijímá špatné rozhodnutí. A nikdo nechce naslouchat schopnému, protože ten je sám. To, co vy nazýváte kolo - či kolegiální sněm, ten existoval, ale pro každou kastu-stav odděleně. To jsem podrobně popsal v «Niklotově závěti». Ale žádný chaos, smíchání stavů-kast a takového sněmu, kde je hlupáků vždy nejvíc - nikdy na Rusi nebylo. Fungování Veče bylo následující: žreci určovali národu strategii, taktické rozhodnutí rozpracovávala kasta bojarů. Obvykle bylo v taktické úrovnin několik směrů, a to vše se neslo na soud národa. Právě na tím rozhodovala duchovní úroveň mas. Svého druhu vzdělávací proces veče. Pokud sněm vybral směr smrti, a ne života, pak společnost zanikla. To se stalo v časech války Velkého Novgorodu a Moskvy.


 

- "Na Rusi je nazývali cholopy, tj. vytěsněnými z "kolo", tj. koloběhu života společnosti. V Indii je nazývali "šudr". Pravě ti byli považováni za otroky, protože jiného vztahu k sobě nezasluhovali". - koncept "cholopů" se objevil až po 14. století. Ve Védách je řečeno, že nejvyšší dar Bohům člověku - svoboda volby, proto historicky Slované sami nikdy nežili a nesloužili v nevolnictví dlouho, a své otroky neměli - o tom píše množství starořeckých, římských, arabských a jiných zdrojů. Kromě toho, slovo cholop pochází z "cholo" - 1. palatizace vyjádření "kolo" a "p" (po) - po čem následující, tj. přináležící. Doslova: "cholop" = "kolu přináležící", tj. člověk, který je částí kola, Kruhu, farmy například.

Myslím, že otázka o cholopech vám je třeba spíše pro přesvědčení sebe samé, než kvůli hledání pravdy. Pokoušíte se dokázat nedokazatelné. Protože sama hledáte zdroje toho slova na špatných místech. Za prvé, koncept "cholop" se neobjevil ve 14. století, on v našem národě žije od časů borealské Rusi, od doby zrození konceptu "kolo". Koncept "cholop" pochází ze dvou slov, "kolo" a "gop" (hop), na Ukrajině, v Bulharsku, Bělorusku i jinde dodnes když skáčou, říkají: hop! Odtud i koncept - vyloučený z kola či vyskočený z kola. Fakticky, nečlověk. Společenství Boreálů, Árijců a Slovanů žilo v určitém kruhu událostí a spojení se zákony. Vyloučení z tohoto kruhu, bezduchovní a nemorální, egoističtí, byli nazývání cholopy od časů stvoření světa. Podstata toho slova se zachovala i po christianizaci. Cholop - znamená nevolník, otrok (rab). Pravda, na Rusi nikdy nebyla instituce otroctví. Ale cholopové byli vždy pod dozorem a zaujímali se neustále terapií prací. Jinak to s nimi nešlo. Mohou zradit. Podle tohoto principu Stalin vytvořil GULAG, kde cholopy úspěšně převychovával. A ještě něco o cholopech. Cholopi byli otroky ne tak v rovině přímého otroctví, ale v rovině otroctví svého egoizmu a zvířecích cílů. Právě proto jim dávali čas na transformaci svého vědomí. A ta nejlepší možnost transformace nastává při povinosti pracovat, kde se lidé učili kolektivizmu a překonávání egoizmu.

 

Více zde: 

http://leva-net.webnode.cz/products/sidorov-odpovedi-na-otazky-1-/

aktualizováno: 22.02.2024 21:29:20